درباره ما

گروه چمتا با ثبت شرکت دستافرین گوهر ایرانیان و تمرکز بر ایده بازارسازی صنایع دستی در سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را در مرکز رشد واجدهای فناور طبرستان زیر نظر پارک علم و فناوری مازندران آغاز کرد و در ابتدای امر بخاطر تیم دانشگاهی خود، با دریافت طرح های مطالعاتی توسعه تولید در روستاهای هدف صنایع دستی استان مازندران در سه روستای متکازین از توابع بهشهر(در رشته گلیچ)، سلیم آباد از توابع تنکابن ( در رشته سفال)، جواهرده از توابع رامسر (در رشته نمد) پا به عرصه های کهن صنایع دستی بومی در روستاهای مازندران گذاشت. این مطالعات روستایی پنجره ای از هنر، فرهنگ و تمدن بومی روستاهای مازندران را به روی ما گشود که راهگشای تکمیل زنجیره ارزش رشته های هنری مختلف صنایع دستی مطابق الگوی سازمان تجارت جهانی در استان مازندران گردید و بومی سازی این طرح خدمات ارزشمندی برای شبکه فعالین صنایع دستی استان به صورت: مطالعات پایه و بازطراحی محصولات، آموزش و مشاوره تجهیز کارگاه، نظارت بر تولید با بهره وری بالا، بسته بندی، عکاسی، برندسازی، مطالعات بازار ، بازارسازی فراهم نمود و نهایتا با تکامل کانالهای فروش به صورت عمده، پخش و آنلاین، تجارت محصولات بومی را با مشارکت و هم افزایی کارگاهها از سطح محلی و منطقه ای به ملی و صادرات رسید.

یکی از ارزشهایی که تیم چمتا تولید و طی تعاملات و تجارت سالهای گذشته کسب نموده است، خلق شبکه کسب و کار با اعتماد متقابل بین کارگاههای تولیدی و تیم بازرگانی است و این برای ما افتخار بزرگی است که امروز بخشی از خانواده بزرگ هنرمندان صنایع دستی هستیم.

در سال ۱۳۹۶ این شرکت اولین برند خود را با نام ایروستا ثبت و پس از ارزیابی موفق به عنوان یکی از محدود طرحهای دانش بنیان کشور در حوزه فناوری اطلاعات گردشگری و صنایع روستایی برگزیده شد.

در سال ۱۳۹۸ این شرکت به عنوان یکی از ۵ شرکت موفق در ارزیابی مالی و فناوری برگزیده و از آن تقدیر شد و به عنوان یک شرکت تکامل یافته از مرکز رشد طبرستان به پارک علم فناوری راه یافت و همزمان ضمن بازآفرینی فرآیند فروش اینترنتی و تیم تولید محتوا از برند دوم خود با نام چمتا در مراسم جشن جنگلهای هیرکانی در هتل میزبان بابلسر با حضور آقای دکتر مونسان وزیر محترم گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی رونمایی نمود.

تیم چمتا در سال ۱۳۹۷ بعد از دو سال مطالعات وسیع در رشته نساجی سنتی مازندران شامل: جاجیم بافی، گلیچ بافی، پارچه بافی، عبابافی و… با مشارکت تیم نساج یزدی موفق به تولید و بومی سازی دستگاههای نساجی سنتی مازندران(کرچال) گردید و یک کارگاه گروهی دستبافته های سنتی را در روستای سارو از توابع بهشهر ایجاد نمود.بافندگان این کارگاه به همراه بافندگان کارگاههای خانگی این شرکت طی سه سال اخیر رشته های پارچه بافی و گلیچ بافی را احیا نموده و برای ۳ گلیچ و گلیمچه بومی، مهر اصالت ملی دریافت نموده و با انتشار شناسنامه محصولات در فرآیند بازاریابی و فروش، این هنر ایرانی را به زیبایی در فضای مجازی و فیزیکی به همگان معرفی نموده اند.

چرا چمتا؟

فروشگاه اینترنتی چمتا به عنوان یکی از جدیدترین اما در دسترس ترین بازار فروش صنایع دستی ایران جهت خرید هدایا، کادو، دکوراسیون داخلی منازل، ادارات و خانه های بومگردی ایجاد شده است و متنوع ترین محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی را عرضه می نماید. تیم چمتا در گامهای بعد قصد دارد محصولات خود را افزایش داده واز محصولات صنایع دستی اصفهان، یزد، شیراز، تبریز، کرمان، همدان و.. نیز در سایت فروشگاهی خود استفاده نماید.

صنعتگران، پیشکسوتان، هنرمندان و طراحان صنایع دستی می توانند با چمتا تماس حاصل نموده و بدون صرف هزینه و زمان فروش خود را چند برابر نمایند.از ویژگیهای برتری چمتا به فروشگاههای دیگر این است که:

 • چمتا با در اختیار داشتن سرمایه های انسانی فوق العاده خود امکان مشاوره، آموزش، نظارت، ارزیابی و قیمت گذاری محصولات صنایع دستی که نیاز به این خدمات را دارند فراهم نموده است و با سعه صدر و علاقه فراوان این خدمات را به صورت رایگان برای مشتریان خود ارائه می نماید.
 • چمتا نمونه های مختلفی از بسته بندی را به صنعتگران پیشنهاد می نماید.
 • چمتا یک برند ثبت شده و در حال معرفی می باشد و عرضه حرفه ای محصولات صنایع دستی با برند چمتا، به محصول نام و نشان می بخشد.
 • در صورتی که محصول تولیدی برند ثبت شده داشته باشد چمتا آن محصول را با برند تولیدی آن در فروشگاه چمتا عرضه می نماید.
 • در صورتی که محصول صنایع دستی برند تولیدی نداشته باشد اما اصالت و شهرت قابل استناد داشته باشد چمتا آن محصول را نام صنعتگر یا نام مستعار انتخابی ایشان در فروشگاه عرضه می نماید.
 • چمتا آمادگی دارد عکاسی از کلیه محصولات صنایع دستی قابل ارائه در سایت خود بصورت رایگان عکاسی نموده و مشکلات مربوط به آتلیه و عکاسی را از دوش تولید کنندگان و فروشندگان بردارد.
 • چمتا می تواند ویترین مجازی و فروشگاه آنلاین برای کلیه فروشگاههای فیزیکی صنایع دستی کشور باشد و با قابلیت عکاسی رایگان از کارگاهها و فروشگاهها این امکان را به آنها می دهد که کلیه محصولات اصیل و بومی خود را در این وبسایت به فروش برسانند و از خدمات پست، عکاسی، تولید محتوا و بازاریابی آن استفاده نمایند.
 • فروشگاه اینترنتی چمتا در حال مطالعه بازارهای خارجی امحصولات شبکه چمتا است. لذا محصولات ارائه شده در این فروشگاه با هزینه چمتا در بازارهای خارجی بازاریابی خواهد شد.
 • چمتا دارای محتوای غنی و پر مخاطب و یکی از منابع و مئاخذ قابل استفاده جهت دریافت اطلاعات مربوط به صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران و مازندران است و دسترسی به انواع مقالات و متون مربوط به صنایع دستی شامل: کاربرد، مواد اولیه، تکنیک تولید، آموزش، مستندسازی رشته ها و هنرمندان را در وب فراهم نموده است.
 • چمتا در برنامه های کوتاه مدت خود فیلم های آموزشی و تخصصی در حوزه صنایع دستی را به نمایش خواهد گذاشت.
 • چمتا تکریم پیشکسوتان صنایع دستی و هنرمندان درجه ۱و ۲ هنری و نیز هنرمندان دارای مهر اصالت ملی و بین المللی را سرلوحه کار خود قرار داده است و به پاس زحمات بی دریغ و زندگی با ارزش این گنجینه های ارزشمند کلیه خدمات تولید محتوای متن، عکس، فیلم وبسته بندی، بازاریابی، صادرات را رایگان برای آنها انجام خواهد داد.
 • چمتا باززنده سازی صنایع دستی و مستندنگاری از صنایع دستی، هویت منسوخ شده یا در حال منسوخ شدن را در برنامه کاری خود قرار داده است و تاکنون گامهای سودمندی برداشته و ادامه خواهد داشت.
 • چمتا برای محصولات صنایع دستی روستایی احترام بسیاری قائل است لذا مکانیزمی را جهت فروش محصولات صنعتگران روستایی در سایت خود فراهم نموده که در صورت در دسترس نبودن و بعد جغرافیایی و مسافت می توانند عکس محصولات خود را جهت فروش در این وبسایت قرار داده و درآمد کسب نمایند.
پیام به واتساپ
سلام به چمتا خوش آمدید! سوالی دارید ؟
سلام به چمتا خوش آمدید! سوالی اگر دارید در خدمتیم ...